انتخاب زبان : English  |  فارسی
اخبار و اطلاعیه ها
همایش علمی دانشجویان تغذیه  -  سه شنبه 17 فروردین 1395 ساعت 11:25
اطلاعیه ها یکشنبه 1 اسفند 1395 ساعت 14:57

نظر سنجی از دانش آموختگان تغذیه در مورد نامه به رییس جمهور در مورد مسایل مربوط به بیمه


ریاست محترم جمهوری جناب آقای دکتر روحانی
با سلام و عرض ادب و احترام
 
مشکلات بزرگی سلامت مردم ایران را نشانه گرفته است که بر هیچ فردی پوشیده نیست؛ از روند رو به رشد سرطان تا آمار بالای بیماری هایی نظیر چاقی ، دیابت ، بیماری های قلبی و عروقی و ... و همینطور ریسک فاکتورهایی نظیر کمبودهای تغذیه ای و افزایش چربی خون و ... که بار مالی بسیار زیادی بر دوش دولت گذاشته است.  اما در کنار این اخبار نگران کننده واقعیتی وجود دارد که کمتر مورد توجه قرار گرفته است، بسیاری از این مشکلات سلامتی ریشه در تغذیه و عادات غذایی نادرست مردم دارد که بی شک دانش آموختگان رشته تغذیه در تمامی مقاطع تحصیلی ( اعم از کارشناسی – ارشد - دکترا ) در حوزه های مختلف در درمانگاه های دولتی و خصوصی و دفاتر خصوصی مراکز بهداشت و بیمارستان ها می توانند با فرهنگ سازی علم تغذیه در بین مردم و مبارزه با شایعات تغذیه ای کمک بسیاری در کم کردن آمار این بیماری خواهند داشت. از این رو ما فارغ التحصیلان رشته تغذیه در تمام مقاطع تحصیلی درخواست بیمه شدن خدمات رژیم درمانی در تمام حوزه ها در سطح کشور را داریم. تمایل داریم مردم سرزمینمان از خدمات ما به شکل بیمه استفاده بهینه ببرند و ضمنا به ما اجازه داده شود که آزمایشات بیمار و مراجعه کننده خود را در دفترچه بیمه نسخه نماییم. بی شک این کار می تواند نتایج مثبتی را برای کاهش هزینه های درمانی بر دوش ملت و دولت داشته باشد لذا خواهشمندیم در این خصوص به سازمان های ذیربط دستورات لازم را مبذول فرمایید.
 
رونوشت:
-         جناب آقای دکتر هاشمی وزیر محترم بهداشت
-         جناب آقای دکتر نوبخت حقیقی ریاست محترم کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی
-         جناب آقای دکتر زالی ریاست محترم سازمان نظام پزشکی
-         جناب آقای دکتر کبیر ریاست محترم سازمان بیمه سلامتنظر شما به عنوان دانش آموخته رشته تغذیه در مورد این نامه چیست؟

منبع:   تعداد بازدید : 6323 نوشته شده توسط: مدیر سیستم

کلمات کلیدی: 


بازگشت

لینک های مفید واحد های سازمانی تماس با ما
تهران شهرک غرب خیابان فرحزادی خیابان ارغوان غربی انستیتو تحقیقات تغذیه ای و صنایع غذایی ایران ساختمان ریاست دفتر انجمن علمی
تلفن تماس : 9392444826 (+98)
پست الکترونیک : Info@fnaha.ir
تمامی حقوق این پورتال متعلق است به انجمن علمی غذا و تغذیه حامی سلامت ایران
طراحی پورتال ، طراحی سایت و بهینه سازی سایت از شرکت داده پردازی پویان ابتکار شرق